Čestná zmínka: Joel Myrick

Joel Myrick, zástupce ředitele střední školy v Pearl, Mississippi, byl 1.10.1997 před budovou školy, když se jí rozlehla střelba, kterou z opakovací pušky Marlin Model 336 zahájil 16letý student fascinovaný satanismem. Joel Myrick se okamžitě rozeběhl na parkoviště ke svému vozu, ve kterém měl schovanou pistoli Colt model 1911. Vrátil se směrem ke škole, kde namířil na pachatele, ale protože si nebyl jistý, zda-li by nezasáhl někoho v okolí, tak nevystřelil. Když pachatel zaregistroval, že na něj Myrick míří, tak se rozeběhl ke svému autu.

Pachatel chtěl s autem odjet vraždit do další školy. Zatímco jel po parkovišti, tak do něj úmyslně naboural jiný student. Joel Myrick využil příležitosti a s namířenou pistolí pachatele donutil se vzdát a čekat na příjezd policie.


Joel Myrick. Foto: New York Times

Než byl zastaven, stačil pachatel postřelit 9 osob, z nichž dvě nepřežily. Dne 12.6.1998 byl pachatel odsouzen na doživotí; o propuštění na podmínku smí poprvé požádat v roce 2046 (to mu bude 65 let).

Kromě pachatele bylo obviněno dalších šest studentů, kteří měli vědět o tom, že připravuje masovou vraždu. Jeden byl odsouzen k šesti měsícům v polepšovně, ostatní byli zproštěni.

V návaznosti na to Mississippi změnila své zákony tak, že jakákoliv vražda spáchaná na pozemku školy může být trestána smrtí.

Zdroj: Wikipedia, New York Times


Příklady útoků ve školách, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Sdílejte:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *