Citát dne – SAFTE: hlavně teroristu nevylekat

Pachatel, který v červnu 2017 svým vozem naboural do policejního konvoje, byl veden na francouzském watchlistu osob sledovaných pro podezření z přípravy teroristického útoku. Terorista legálně vlastnil útočnou pušku izraelské výroby, 9.000 nábojů, pistole Glock a Sig Sauer, karabinu a několik zbraní kategorie C. Pachateli bylo chvíli před útokem umožněno obnovit si zbrojní průkaz – nešlo přitom o omyl, ale o úmyslné rozhodnutí francouzské tajné služby, která nechtěla, aby přišel na to, že je z něčeho podezříván.

Foto: BBC.

Při útoku na Champs-Élysées zahynul pouze pachatel.

Zdroj: Nils Duquet & Kevin Goris, Firearms acquisition by terrorists in Europe. Research findings and policy recommendations of Project SAFTE. p. 155.


Související: Francie: Zavedení pomocné stráže

Sdílejte:

2 komentáře on "Citát dne – SAFTE: hlavně teroristu nevylekat"


  1. To by mě zajímalo, jak to, že zrovna on vlastnil tolik zbraní zrovna v té Francii, ve které ta stejná policie odmítne povolit nošení sportovnímu střelci – redaktoru Charlie Hebdo.
    Jak to tak přijde, že slušný člověk, kterému vyhrožují smrtí a střílet umí, povolení nosit zbraň nedostane, zatímco teroristovi povolí vlastnit takový arzenál?

    Odpovědět

    1. Pravda, pravda. Francie je postavena na hlavu. Jen ten redaktor časopisu vlastnil, ale nesměl nosit. Tato osoba pravděpodobně taky. Možná v tom bylo ještě něco jiného: Vidíte čeho jsou ti vlastníci legálních zbraní schopni.

      Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *