Rakousko: neznámý muž si „vypůjčil“ služební zbraň na policejní stanici

1. října 2018 večer přiběhl na policejní stanici ve městě Sattledt (Horní Rakousy) muž, který tvrdil, že je nasazen do velké policejní operace. Zásah je na spadnutí a on je beze zbraně, nutně přitom nějakou potřebuje. Na detaily není čas!

Jeden z policistů nezaváhal a předal tomuto domnělému policistovi služební Glock 17 svého kolegy, který byl toho času na dovolené. Žádné ověření, osvědčení, papírování, prostě tady máš pistoli a hodně štěstí, pane kolego!

Ilustrační foto. Autor: böhringer/WIkimedia.
Ilustrační foto. Autor: böhringer/WIkimedia.

Muž s díky služební zbraň převzal a odešel. Od té doby se po něm – stejně jako po zbrani – slehla zem.

Na incident se přišlo, až když se z dovolené vrátil policista, jehož zbraň byla vydána. Vydávající policista následně začal obvolávat stanice a oddělení v okolí, doufaje, že jde o nedorozumění a podaří se mu najít kolegu, který zbraň zapomněl vrátit.

Chybějící zbraň se mu takto dohledat nepodařilo. Namísto toho sám skončil mimo službu a čelí disciplinárnímu řízení. Případ ztracené služební zbraně si mezitím převzala místní kriminálka, která pátrá po vysokém muži ve věku mezi 20 a 30 lety.

Policejní mluvčí Herman Krenn k tomu dodává: „Není v zásadě zakázáno půjčovat zbraně mezi policisty, je k tomu ale vždy potřeba detailní ověření jejich identity.“ Půjčování zbraní přitom v Rakousku není mezi policisty nijak výjimečné, zejména v souvislosti s častými závadami služebních Glocků.

A co Vy? Jak byste reagovali, kdyby Vám na dveře zaklepal pán a řekl, že potřebuje Vaši zbraň k provedení služebního úkonu?

Zdroj: Nachrichten.at


Související:

Sdílejte:

1 komentář on "Rakousko: neznámý muž si „vypůjčil“ služební zbraň na policejní stanici"


  1. Ani omylem.
    Držitel zbraně je povinen zbraň doststečně zajistit proti ztrátě a zneužití. Dát ji někomu jako rohlík, to už je hodně najivní. 😀

    Odpovědět

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *