Krátce

3D tisk: Odsouzen mladistvý terorista z Olomouce, který si vytiskl zbraň

Mladík stíhaný kvůli nenávistným útokům vůči menšinám na sociálních sítích u olomouckého krajského soudu přiznal vinu. Soud mu uložil 16 měsíců nepodmíněně.

Mladík čelí také provinění nedovoleného ozbrojování a pokusu o něj. Podle obžaloby si opatřil chemické látky na výrobu výbušniny a vyrobil dvě krátké palné zbraně pomocí 3D tiskárny, které však bez dalších úprav nebyly bezprostředně schopné střelby. Žalobci mu kladli za vinu i to, že zbraní vyhrožoval jiné osobě usmrcením.

Zdroj: Chystal bomby, tiskl zbraně. Mladík na síti brojil proti menšinám, půjde do vězení (iDnes.cz)

(Ilustrační foto: jedna ze zbraní útočníka v Halle.)

 

4 Replies to “3D tisk: Odsouzen mladistvý terorista z Olomouce, který si vytiskl zbraň

  1. Musím uznat, že minulý režim byl v tomto ohledu mnohem jiný. Chemikálie jsme si na různé ohně a práskadla opatřovali, vyráběli kdeco a nikoho nenapadlo, že by nás mohla Veřejná bezpečnost zatknout a soudy odsoudit.

    1. Zato stačilo vyjet na vandr s dekou, a člověk mohl přijít o tábornický nůž a dostat po hubě i bez soudu. A takový Pavel Wonka ani nic nevyráběl, akorát si pustil hubu na špacír (což ostatně platí i o tom „mladíkovi z Olomouce“ podle citátů), a jak skončil…

      Ani s těmi zbraněmi to nebylo kdo ví jaké. Je pravda, že nebyl problém si koupit stavebnici Júnyj Chemik, ba i leccos jiného. Je pravda, že jsme začátkem 80. let s bráchou vzali vzduchovky normálně do ruky a jeli hromadnou do Šárky si zastřílet; dneska by na nás patrně už na první zastávce poslali URNu v helikoptéře. Na druhou stranu ale, před lety jsem si povídal s Vlastislavem Tomanem, právě tím, jenž prosadil do Ábíčka všechny ty komiksy a seriály o zbraních. Kromě jiného ale vzpomínal také na to, že jednou udělali myslím spolu se Šorelem (tím si už nejsem jist na sto procent, mohl to být někdo jiný) návod na výrobu makety perkusní pistole. Nestřílela. Ale přesto je StB půl roku vyšetřovala, zda náhodou nechtěli vyzbrojovat protisocialistické bojůvky…

      Zatím pořád je vcelku o dost lépe než tehdy. Ano, zhoršuje se to, a celkem rapidně. Ano, obávám se, že dokonce i my starší se ještě můžem’ dožít toho, že bude vcelku hůř. Ale na tom, že zatím je pořád o dost lépe, to nemění nic.

      Pokud bych na nějakou dobu chtěl vzpomínat nostalgicky, pak na časy mnohem dávnější, kdy jsme „trpěli“ pod Habsburky. Zrovna to „nedovolené ozbrojování“… už jsem to sem přednedávnem psal, srovnejte prosím https://zbrojnice.com/2024/12/23/smernice-o-nedovolenem-ozbrojovani-uvodni-dokument-analyzujici-ceskou-republiku/#comment-2334

      1. Určitě by se dalo srovnávat v mnoha směrech a dopadalo by to různě i podle toho, kdo kde narazil na koho. Dostat po tlamě i bez soudu, se přece děje běžně.
        Proto jsem tam psal o tom soudu. Zatímco narazit na policajta-esenbáka debila, co vám jednu natáhne, nebo srazí z invalidního vozíku, můžete v podstatě v každém režimu, a může jít o exces, tak být souzen je již spíše charakteristika režimu.
        Dříve paragraf za ohrožování světového míru, dnes spousta paragrafů, např. od Jiřího Payna od Svobodných, který vám přinese tři roky za výrok typu VŘSR nebyla. Nebo odsouzení za popis toho, jak by se mohla chránit státní hranice.
        Minulý řežim poslední dekády velmi rozvolňoval a zemi rozvíjel. Tento přesně naopak a za Fialy se to rapidně zrychlilo. Jak kriminalizace a útlak, tak i degradace od zdravotnictví přes školství po průmysl.
        Ale máme tu nově stálici … odpudivou bytost, která tehdy pracovala jako agent SSSR a dnes jako agent USA. To je takové organické propojení s minulostí.

  2. Ono už hůř je, ale má to jenom jinej level. Tehdy tě někdo musel napráskat, dneska se navíc(!) díky elektronice a různejm sítím napráskáš sám. V Němcích za covidu vybrali policajti posezení u táboráčku, protože jim operátoři nahlásili víc mobilů na jednom místě. K témuž směřují i snahy o zákaz hotovosti – až bude všechno na kartu, tak ti režim jednoduše kartu zablokuje a chcípneš hlady – to už v praxi předvedla (opět za covidu) kanadská vláda. Čína zavedla systém společenských kreditů a Brusel jim ho těžce závidí (tancuj jak pískáme, nebo chcípli hlady/v kriminále). Až zjistíš, že máš holej zadek, protože Brusel prachy z tvýho účtu použil “na něco užitečnýho” (nařízení je v přípravě), tak zjistíš, že buzerace a občas nakládačka od VB (tu ostatně můžeš dostat i dneska – ale od poskoků režimu za pobaveného přihlížení policie) ještě nebyla to nejhorší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *