Citát dne

Citát dne – Bataclan: všechno podle pravidel

Ze závěrečné zprávy vyšetřovací komise francouzského parlamentu ohledně útoku v Bataclanu:

Osm vojáků, kteří byli na místě před Bataclanem během teroristického útoku, nezasáhlo, protože k tomu nedostali rozkaz. [Nedostatečně vyzbrojení] policisté na místě vojáky prosili, aby jim půjčili jejich útočné pušky, ale vojáci, v souladu s armádními pravidly, to odmítli.

Foto: DVD Bash

Zdroj: Guardian


Vraždění civilistů v Bataclanu začalo v 21:40. Teroristé byli vyzbrojeni puškami M70 Zastava – k jejich původu viz: Nelegální zbraně II – pašované zbraně.

V 22:00 první dva policisté, kteří do budovy vstoupili, služebními pistolemi postřelili jednoho z teroristů, ten následně odpálil sebevražednou vestu. Čelíc palbě dalších dvou teroristů se policisté stáhli. Teroristé následně oznámili, že mají rukojmí, a požadovali stažení policejních jednotek.

Zásahová jednotka do budovy vstoupila v 00:20, policejní zásah byl ukončen v 00:23.

130 zavražděných, 413 zraněných (z nich 99 ohroženo na životě).

Na koncertu byli ve svém volném čase přítomní také 4 policisté v civilu, kteří v souladu se francouzskými zákony nesměli být ozbrojeni.

Bylo to právě ignorování předpisů a rozkazů, které vedlo k záchraně stovek osob ve Westgate několika málo hrdiny: Čestná zmínka: neznámí členové střeleckého klubu v Nairobi (Westgate I)

One Reply to “Citát dne – Bataclan: všechno podle pravidel

  1. Na koncertu byli ve svém volném čase přítomní také 4 policisté v civilu, kteří v souladu se francouzskými zákony nesměli být ozbrojeni. – Tvůrce takového zákona, který staví profesionála v roli bojovníka proti zločina do pozice neozbrojeného ubožáka a vystavuje tak
    nejen jeho smrtelnému nebezpečí, by měl být potrestán smrtí prachem a olovem před nastoupenou jendotkou za napomáhání zločinu, za spolčování se se zločinem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *