Čestná zmínka

Čestná zmínka: neznámí členové střeleckého klubu v Nairobi (boj proti teroristům ve Westgate I)

Člen místního střeleckého klubu, novináři identifikovaný pouze jako “Raju”, čekal 21. září 2013 v řadě v bance umístěné v obchodním centru Westage (Nairobi, Keňa), když do obchodního domu ve 12:30 vtrhlo 10 až 15 teroristů z organizace Aš-Šabáb, kteří začali návštěvníky centra rozdělovat na muslimy a nemuslimy, a ty následně vraždit.

Neznámý hrdina z Westgate, foto: The Telegraph


Hrdinové z Westgate


Raju se skryl a ze svého telefonu začal psát zprávy známým ze střeleckého klubu. Ti si zprávu předávali vzájemně dál, a vyzbrojeni svými civilními zbraněmi, začali překotně vyrážet k obchodnímu centru, kde společně s dalšími civilisty, členy soukromé bezpečnostní služby a v civilu oblečenými policisty, vytvořili prvotní odpor proti útočníkům, a pomohli útéct do bezpečí stovkám návštěvníků centra.

Teroristé přitom byli extrémně těžce vyzbrojeni, když kromě útočných pušek měli také RPG 7 a 88mm bezzákluzové dělo.

První koordinovaná policejní akce v centru začala až v 15 hodin, když do něj vstoupila zásahová jednotka o deseti mužích. Boje s teroristy trvaly další dva dny, přičemž skončily až po té, co se na místo podařilo letecky dostat elitní vojenskou jednotku, která se v té době nacházela v Somálsku.

Než byli vyhnáni, stačili pachatelé zavraždit 67 a zranit 175 osob.

Westgate Shopping Mall, foto: The Telegraph

Zdroj:

Jména a příběhy některých hrdinů z Nairobi se dočtete v dalších dílech tohoto seriálu o odporu proti teroristům ve Westgate.

2 Replies to “Čestná zmínka: neznámí členové střeleckého klubu v Nairobi (boj proti teroristům ve Westgate I)

  1. To, co jste poslal, je popsáno v dílech 3 – 5. Jde o jiné osoby, než kterých se týká tento díl č. 1.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *