Citát dne

Citát dne – T. Bierman: na dealery spolková policie nemůže

Žurnalista T. Bierman strávil s německou spolkovou (federální) policií jednu z nocí, během nichž policisté “prosazovali” bezzbraňovou zónu v berlínských vlacích a na nádražích tím, že prováděli rozsáhlé osobní prohlídky náhodných cestujících. Někteří si T. Biermanovi začali stěžovat: “Proč policie pořád prohledává jen lidi, kteří nikdy nic neudělali? Vždyť stačí, aby vyšli do parku [před nádražím]. Hned tady venku se prodávají drogy.” T. Bierman k tomu v článku jen poznamenal:

Co však prohledávaní neví: do parku spolková policie už jít nemůže. Tam totiž její působnost nesahá.

Foto: Berliner Morgenposten

Zdroj: Salonkolumnisten


Komentář zbrojnice.com: V článku Německo: zavádění bezzbraňových zón (Waffenverbotsgebiet) jsem ironicky napsal: Absurdní krok se přitom logicky dotkne především žen a dívek, které si v posledních letech zvykly nosit pepřové spreje na obranu před sexuálními predátory. Zatímco na nádraží v centru zvýšená policejní přítomnost zajistí bezpečí pro ně i jejich prohledávané kabelky, tak o tom, zda-li každá nafasuje policistu jako ochranu zpátky na cestu domů, se již německé zdroje nezmiňují.

Že policisté ženy, kterým zabaví obranné spreje, domů nedoprovodí, je asi zřejmé. Ale že místa mimo nádraží a vlaky jsou mimo působnost federální policie, takže policisté, kteří jim spreje vezmou, jim ani v případě napadení nepomůžou, by mě ani ve snu nenapadlo.


Rozsah působnosti Německé federální policie si můžete přečíst na wikipedii.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *