Citát dne

Citát dne – švýcarská vláda: EU nikomu zbraně nevezme (2005)

Citát z pamfletu švýcarské vlády vydanému k referendu o přistoupení Švýcarska k Schengenské úmluvě v roce 2005:

Pořadatelé referenda se obávají drastických dopadů na držení zbraní. Tato obava je ale lichá.

Engadinské údolí. Foto: Biovit, Wikimedia

Švýcarská vláda a parlament schválily přistoupení k Schengenskému bezhraničnímu prostoru v roce 2003. V návaznosti na to Švýcarská lidová strana zajistila dostatek hlasů ke konání referenda o přistoupení.

Hlavními tématy referenda byla imigrace z Evropské unie a držení zbraní. Zatímco imigrace z Evropské unie (zejména Německa a Rakouska) se stala v posledních letech velkým problémem, tak omezování držení zbraní Evropská unie Švýcarsku nařídila skrz zákazovou směrnici.

V roce 2005 EU opravdu zbraně nikomu nebrala, přesto referendum prošlo pouze těsnou většinou 54.6% hlasů. Jak dopadne nové referendum nyní, když EU v reakci na masové vraždy páchané islamisty s nelegálními kalašnikovy pašovanými z Balkánu zakazuje legální držení moderních sportovních pušek zákonadbalým švýcarským občanům?


Vícek tématu:


Zdroj: Finger Weg

One Reply to “Citát dne – švýcarská vláda: EU nikomu zbraně nevezme (2005)

  1. Co je na tom k nepochopení ? Švýcarská vláda narozdíl od EU drží slovo, které ovšem v této verzi EU (Zcela nevydařené) nemá žádnou váhu. Závěr: reformovat EU. Ve hře je i horší varianta – vystoupit z EU, která postupnou iskamizací stejně zanikne – viz. první stupeň Belgie a Islámská strana.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *