Citát dne

Citát dne – imám Tawhidi: duševně nemocní novináři

Australsko-íránský reformistický imám Mohammad Tawhidi, který je znám prosazováním deportace radikálních islámských autorit z Austrálie a v rámci své reformistické činnosti je seznámen také s radikální islamistickou scénou v Kanadě, takto komentoval novinové zprávy, podle nichž měl být pachatel útoku v Torontu duševně nemocný (Twitter, 23.7.2018).

Asi musíte být duševně nemocní, abyste si mohli myslet, že všichni džihádističtí teroristé jsou duševně nemocní.

Není to o duševní nemoci, je to o jejich víře.

Imam Tawhidi. Foto: youtube


Chvíli po té, co kanadská policie zveřejnila identitu pachatele útoku spáchaného v Torontu 22.7.2018, při kterém byly zavražděny dvě dívky a dalších 13 osob zraněno, obdržela média velmi uhlazený a profesionálně znějící dopis, ve kterém údajní rodiče pachatele vyjádřili kondolence obětem. Dopis dále rozváděl údajný dlouhodobý zápas jejich syna s duševní nemocí.

Všechna média bez ověřování převzala tuto informaci a začala rozšiřovat zprávu o útočníkově psychických problémech. Ve skutečnosti pachatel nikdy nebyl pro žádnou duševní nemoc léčen.

Později se ukázalo, že opravdovým autorem zprávy je Mohammed Hashim, profesionální PR specialista zaměřený na krizový management a zlepšování obrazu muslimské komunity v Kanadě.

Této skutečnosti, stejně jako napojení pachatele útoku na ISIS, média dále příliš pozornosti nevěnovala.

Stejně tak do pozadí upadla informace, že zbraň použitá ke spáchání útoku byla nelegální – zatímco rada města Toronta po útoku vyzvala federální vládu k přijetí úplného zákazu pistolí.

Zdroj: Toronto Sun 1, 2


Související:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *