Zahraničí

Německo: neexistuje přehled o zbraních legálně držených islamisty

V několika dřívějších článcích jsem se věnoval specificky německému fenoménu odebírání povolení k držení zbraní osobám, jejichž politické názory jsou vládním establishmentem považovány za příliš extrémní. Z médií jsou známy případy zabavení zbraní například člověku, který demonstroval proti kancléřce Merkelové (huš ty pravicový extremisto) nebo členům motorkářských klubů.

Nyní se ukázalo, že neexistence zpráv o zabavení legálních zbraní německým levicovým nebo islamistickým extremistům není náhodná, ale jde o výsledek cílené bezpečnostní politiky německé vlády.

Foto: dnevnik.ba

Členka Strany zelených Irene Mihalic zaslala spolkovému ministerstvu vnitra otázku ohledně toho, kolik zbraní v Německu legálně drží osoby spojované s extremistickou scénou. Podle odpovědi ministerstva k listopadu 2017 legálně drželo zbraně 750 pravicových extremistů, a dále k březnu 2018 zbraně legálně drželo na 1.200 Reichsbürge (osob neuznávajících současné německé ústavní zřízení). V ostatních oblastech extremismu ministerstvo přehled o držitelích legálních zbraní nevedlo.

Mihalic je s odpovědí Ministerstva vnitra spokojena. Pro Kölner Stadt Anzeiger uvedla, že zaměření pouze na pravicové extremisty – držitele zbraní je správné. Hrozí od nich totiž specifické nebezpečí zneužití legálních zbraní a munice pro nelegální účely.


Pro lepší kontext si dovolím předestřít pár čísel:

Celkový počet extremistů dle německých oficiálních zdrojů (2017):

Celkový počet násilných politicky motivovaných trestných činů (2017):

  • levicový extremismus – 1.702
  • pravicový extremismus – 1.698

Ve vztahu k pravicově motivovaným trestným činům je přitom nutné poznamenat, že obecně jakýkoliv antisemitský skutek, u něhož se nepodaří identifikovat pachatele, je zařazen do této kolonky.

Díky této statistické hříčce v Německu oficiálně prakticky neexistuje násilný islamistický antisemitismus.


Od roku 2016 došlo v Německu k sedmi islamistickým teroristickým útokům s 13 mrtvými a 73 zraněnými (s použitím hořlavin, výbušnin, nožů, sekery a nákladního vozu), jednomu pravicově motivovanému teroristickému útoku bez obětí či zraněných, a čtyřem žhářským útokům kurdských extremistů na Turky, které byly také vyhodnoceny jako terorismus, avšak nevyžádaly si žádné oběti či zraněné.


Děláte si při každém dalším islamistickém teroristickém útoku v Evropě legraci z toho, že byl pachatel “v hledáčku”? Tak díky přístupu německých úřadů možná příště nebudete, protože prostě legálně drženým zbraním v rukou islamistických extremistů úřady pozornost nevěnují. A možná se i Evropská komise konečně dočká netrpělivě vyhlíženého prvního teroristy s legálně drženou zbraní.

Samozřejmě, jediným logickým řešením je pak zakázat Vám držet samonabíjecí pušky a třicetiranné zásobníky.


Německo:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *