Citát dne

Citát dne – J. Dienstbier: zbraněmi bránit peníze, ne lidi

Jiří Dienstbier 2.3.2015 v rozhovoru v rádiu Impuls k české zbraňové legislativě:

Já osobně si myslím, že doopravdy v zásadě není důvod, aby u sebe lidi nosili zbraně. Já bych byl pro velkou restrikci v oblasti, v oblasti zbraní, protože samozřejmě asi je logické, že u sebe může mít zbraň někdo, kdo převáží třeba větší obnosy, obnosy peněz, ale aby nám prostě po ulici chodili ozbrojení lidé jenom proto, že mají dobrý pocit, že si zvyšují bezpečnost svoji vlastní, aniž by pro to byl jakýkoliv doopravdy vážný důvod, tak to mně nepřijde úplně šťastné.

Jiří Dienstbier. Foto: Petr Vilgus, Wikimedia

Zdroj: Rádio Impuls, přepis na webu Vlády ČR

9 Replies to “Citát dne – J. Dienstbier: zbraněmi bránit peníze, ne lidi

  1. Pane Dienstbiere nevyjadřuji se nikdy k výrokům politiků, ale tohle je opravdu na vyšetření u lékaře. Jste prostě …….

  2. Pane Dienstbiere, musím bohužel konstatovat, že jste obyčejný —–. Vy, který jste byl ministrem pro lidská práva nyní tímto výrokem popírate základní lidské právo – právo nám ochranu vlastního života, své rodiny a svého majetku. Toto právo jak jistě dobře víte, je zakotveno pevnému naší Ústavě. Více snad není co dodat…

  3. Ježíši!! Tohle, že je ta elita? Takhle se naposledy choval bolševik v 50.letech. Tedˇ by ještě chybělo, aby soudruh Dientsbier rozdal zbraně dělníkům v továrnách a kapitalisty poslal do dolů nebo na šibenici. Jeho otec taky nebyl můj oblíbenec, ale tohle jestli vidí, tak se obrací v hrobě.

  4. Myslím, že se vyjádřil jasně co je pro něj důležitější. Prostě život nebo zdraví běžného občana pro něj není dostačující důvod. Peníze jo.

  5. Pán je typickým případem “koledníka”. Ve škole dostal přes hubu několikrát deně a musel dávat svačiny, tak teď si to kompenzuje.

  6. Vzdy jsem vsude po svete pysne propagoval nasi vladu a policii jako ochrance osobnich prav, za zakony ktere jeste maji duveru za Ceskeho obcana, ale takto ostudny a urazlivy vyrok od politika jsem necekal. Ten nema co ve vlade delat. Nesmysly takoveho razu jsou slyset i zde v Australii, ale ze strany zelenych, jako jedna “zena” chtela limitovat pocet zbrani na osobu, take by chtela okamzite zavrit uhelne elektrarny ( bez logickeho uvahu kde vzit okamzite enegii), znovu pustit “chudinky” na lodich nelegalne na kontinent, atd. Pokud budeme zaplaveni nelegalnima emigrantama jako v Londyne nebo Parizi, a oni pozdeji budou zadat o zbrojni prukaz, pak bude konec s Ceskema svobodnyma zakonama. Asi soudruh Dientsbier zapomel ze jeho stado se sklada z inteligentnich a pysnych obcanu, kteri si udelali svuj zakon, a take ho dodrzuji, a budou ho demokraticky branit. Prvni krok je se vzdy zbavit a to hned v blizkych volbach takovych politiku.

    1. Tak tedy peníze jsou na předním místě před zdravím a bezpečím! Aha Tak to mě utvrzuje v tom, že Kapitalismus nemá chybu když tohle hlásá Socialista….už ať jsou volby!

  7. Na “vypotky” tohoto neobolševika a EUsoudruha,ide reagovat ruzně,momentalně mi vyvstava v paměti brašin Čtvrtniček se svojim:”Tě pic…!”.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *