Čestná zmínka

Čestná zmínka: Mark Pinnavaia (zastavení pachatele útoku v New Yorku)

Mark Pinnavaia pracoval 14. října 2017 ve svém obchodě s audio příslušenstvím pro automobily, když se z rozsáhlého parkoviště před obchodním domem ve městě Cheektowaga, New York, začala ozývat střelba. Pinnavaia vyběhl ven a sedl si do svého auta s úmyslem z relativně bezpečného úhlu sledovat dění tak, aby mohl při následném procesu podat svědectví. Viděl přitom jak útočník oblečený do neprůstřelné vesty střílí z pušky AR 15 směrem do oken obchodu Dollar General.

Po té, co vystřelil víc jak 20 nábojů, se pachatel sklonil a věnoval své zbrani (Pinnavaia se domnívá, že přebíjel, podle popisu situace měl ale nejspíš závadu), a Pinnavaia se rozhodl zasáhnout. Nastartoval vůz, šlápl na plyn a rozjel se proti pachateli. Ten přeletěl přes kapotu, přičemž zbraň odlétla opačným směrem. Pachatel vstal a začal utíkat z parkoviště pryč. V patách měl Pinnavaiu a dalšího civilistu, Christophera Kaufmanna.

Oběhli obchodní dům a pachatel přelezl přes plot směrem k hlavní silnici, doslova do náruče přijíždějícím policistům, kteří jej zatkli.

Mark Pinnavaia (vlevo) a Christopher Kaufmann. Foto: Buffalo News.

Než byl zastaven, stačil pachatel zranit jednu osobu.

Pokud bude uznán vinným, hrozí pachateli trest odnětí svobody až na 25 let.

Pachatelova AR 15 “vykastrovaná” podle New Yorských zákonů a osazená “Junckerovou hvězdou”, tj. hvězdicově uspořádanými zásobniky, které jsou typické pro místa s omezeními počtu nábojů v zásobníku. Foto: Buffalo News.

Zdroj: Buffalo News.


Policejní odezvu na probíhající útok zpozdil fakt, že ve městě se nachází celkem 6 Dollar General obchodů. Když už volající upřesnili, že jde o obchod na Union Road, tak to dispečerovi taky moc nepomohlo – jde o jednu z nejdelších ulic ve městě a obchod je formálně veden na adrese přilehlé French Road.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *