Zahraničí

Německo: policie po měsíci dopadla stalkera – sportovního střelce

Německá policie v červnu zahájila velkolepý hon na nebezpečného ozbrojeného stalkera Hardyho G. Ten delší dobu stalkoval svou bývalou přítelkyni, v souvislosti s čímž mu policie také odebrala jeho zbrojní průkaz. Hardy G. se údajně pokusil vniknout do domu své bývalé přítelkyně, přičemž napadl jejího otce. Otec s ním vytřel podlahu, načež Hardy G. zajel na střelnici a po jeho odchodu zde již nemohli dohledat jeho dříve legální AR 15, která zde byla uložena.

“Gutentag! Prosím Vás, neviděli jste v okolí sportovního střelce s příšerně velku černou zbraní?” Foto: Tag24

Policie okamžitě poskytla ochranu rodině pronásledované ženy a do ulic města Plessa nasadila na sedm stovek těžce vyzbrojených policistů a obrněné vozy. Policisté také prohledávali okolní lesy, o kterých si mysleli, že by se v nich Hardy G. mohl schovávat. Během hledání Hardyho G. došlo i k několika falešným poplachům, po nichž například zásahová jednotka v noci provedla zteč na – naštěstí prázdnou – budovu pošty v blízkém městě Limbach-Oberfrohna.

Polizei setzt Radpanzer ein

Die Polizei setzt bei der Suche nach einem vermutlich bewaffneten Mann in Pleißa (bei Limbach-Oberfrohna) nun auch einen Radpanzer ein…

Zveřejnil(a) BILD Chemnitz dne Úterý 12. června 2018

 

Německá média přinášela záběry obrněných vozidel a články s nadpisy o “občanské válce v Chemnitzu”, což je nejbližší velké město.

Nyní, po více než měsíci, policie hledaného dopadla v hotelovém pokoji ve Frankfurtu – beze zbraně. Policie Hardyho G. zatkla, nicméně jej následně propustila s tím, že nejsou důvody pro jeho obvinění.

Vyšetřování sice pokračuje, pronásledovaná žena je ale i s dětmi nyní dále bez policejní ochrany. Policie přislíbila, že bude pravidelně provádět kontroly Hardyho G. v jeho domě, byť tedy není jasné, za jakým účelem.

Zdroj: Freie Presse


Komentář zbrojnice.com

Jde o velmi zvláštní příběh. Nejprve obrovské nasazení policie, které je mediálně doprovázeno informacemi o nebezpečí, které pro své okolí představuje “sportovní střelec” vyzbrojený “skoro legální” příšernou velkou černou zbraní.

Po nasazení obrněných vozidel, helikoptér a zásahové jednotky, které odpovídá přípravě na útok masového vraha, následuje více než měsíc, kdy se Hardy G. volně pohybuje po Německu.

A nyní se dozvíme, že se vůbec nic nestalo. Strach z “nebezpečných sportovních střelců” vyzbrojených příšernými velkými černými zbraněmi ale z místních, kteří prožili několik dní v obležení těžce ozbrojených policistů, už asi nikdo jen tak nedostane.


Německo:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *