Zahraničí

Utah: s koutkem hanby pro držitele zbraní profesorka nepochodila

S poznáním, že 98% masových vrahů si pro své činy cíleně vybírá tzv. “bezzbraňové zóny”, řada amerických států v posledních letech přistoupila k jejich rušení. Výjimkou není ani Utah, který zákaz nošení zbraní na školní půdě zrušil už v roce 2013.

Mohlo by se zdát, že po pěti letech od změny zákona už tato otázka nebude vzbuzovat kontroverze. Opak je ale pravdou. Profesorka Univerzity v Utahu se rozhodla dát najevo svůj odpor proti civilnímu držení zbraní vytvořením “koutku hanby”.

Foto: Fox News.

Vyučující do skript přímo napsala: “Pokud si myslíte, že je z jakéhokoliv důvodu vhodné být ozbrojen během vyučování (nápověda: není), tak se můžete postavit do zóny druhého dodatku ústavy. Tato zóna bude vyznačena lepící páskou u zadní stěny učebny. Tato zóna neobsahuje žádné lavice, protože lavice jsou určeny pouze pro studenty, kteří respektují osobní a psychologické bezpečí svých spolužáků a učitelů.”

“Zóna druhého dodatku ústavy” ale neměla dlouhého trvání. Vedení školy okamžitě přistoupilo k nápravným opatřením. Tiskový mluvčí Univerzity v Utahu k tomu dodal: “Dané prohlášení bylo vyňato ze skript a studentům bylo oznámeno, že se jedná o chybu. Vyučující se za své chování již omluvila a prošla zvláštním školením ohledně univerzitních pravidel. Tato vyučující již v tomto semestru nebude učit, bude přeřazena k plnění jiných úkolů.”

Zdroj: Fox News.


Související:

Texas: dva roky se zbraněmi na univerzitách

Kansas: rok se zbraněmi na univerzitách

USA: kameny proti masovým vrahům ve školách

Fact check – Střelba v americké škole co 60 hodin, ČRo


 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *