Zbraně

Zbraně & Jiří Mašek, zpravodaj poslaneckého klubu ANO ke zbraňové legislativě

Jiří Mašek je místopředsedou poslaneckého výboru pro bezpečnost, zpravodajem poslaneckého klubu hnutí ANO ke zbraňové legislativě, předkladatelem návrhu zákona o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost České republiky (tisk č. 669) a také lékařem a bývalým ředitelem Zdravotnické záchranné služby Královehradeckého kraje. V druhé části rozhovoru poslanec Mašek popisuje svůj osobní vztah ke zbraním.


První část rozhovoru: Poslanec Jiří Mašek: Návrh nového zákona o zbraních optimálně vyvažuje práva občanů a bezpečnostní zájmy státu


Pane poslanče, jaký je váš osobní vztah ke zbraním? Jakou jste s nimi měl zkušenost, než jste získal zbrojní průkaz?

Vlastním je, používám jako myslivec a zároveň k nim a k manipulaci s nimi chovám velkou opatrnost jako záchranář.

 

Jaká byla vaše zkušenost při získávání zbrojního průkazu?

Je to už dávno, vím, že jsem se velmi poctivě připravoval a nebylo to snadné. Byla to pro mne taková maturita.

 

Jak často se věnujete střelbě? Děláte na střelnici nějaké zvláštní drily?

Málo, nemám čas.

 

Je nějaká střelecká disciplína, která vás přitahuje více než jiné?

Brokové discipliny.

 

Jak vypadá vaše EDC?

Jsem záchranář, jsem jinak nastaven, nic nenosím a vzhledem k věku 62 let již své zvyklosti nebudu měnit. Přesto za práva nosit zbraň budu aktivně bojovat.

V mnou navrhovaném  nadstavbovém zákonu to předkládám ve vztahu k policistům a členům ozbrojených sborů v mimopracovní době.

 

Můžete prosím čtenářům v detailu přiblížit svou oblíbenou zbraň a to, jakým způsobem jste si ji vybral, její přednosti a případné nedostatky?

Broková kozlice ZH ze 70. let, kterou jsem zdědil po otci. Jinak vojenské znehodnocené zbraně od krátkých zbraní až po protiletadlové dělo, které sbírám jako doplněk k vojenským veteránům, což je spolu se sbíráním historických sanitek mé největší hobby.


Zbraně & …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *