Zahraničí

Německo: Zmatený pes nabil zbraň a postřelil myslivce

74letý myslivec Siegmund B. německému deníku Bild detailně popsal těžko uvěřitelný příběh o tom, jak jej vlastní pes postřelil do lokte a v důsledku připravil o zbrojní průkaz.

Siegmund se 5. října 2016 vracel z lovu kormoránů, když si všiml zřejmě zdivočelého německého ovčáka. Usadil svého vlastního psa Barku na sedadlo spolujezdce a opakovací pušku položil mezi sedadla.

Automobilem jel za ovčákem, který se rozeběhl k dvěma ženám. Zastavil hned vedle nich. Cizí pes se choval agresivně a cenil zuby, což Barku přivedlo k nepříčetnosti. Zatímco za oknem poskakovala na sedadle spolujezdce, jakoby zázrakem se jí tlapkou podařilo natáhnout a uzavřít závěr opakovací pušky.

Siegmund nevěřil svým očím. Než stačil zasáhnout, Barka opět poskočila a tentokrát se jí tlapka odrazila od spouště, čímž poslala střelu skrz Siegmundův loket, sedačku a zadní okno.

Siegmund s tímto vysvětlením, jak je možné, že došlo k výstřelu, když zákon zakazuje nabití zbraně mimo chvíli samotného lovu, u policie nepochodil. Nezbylo mu tedy, než se odvolat k soudu.

Policii se ale v řízení podařilo vyhnout dokazování ohledně schopnosti Barky nabít náboj do komory pušky, neboť v rámci kontroly (kterou smějí dle německého práva dělat kdykoliv) u Siegmunda doma našli další nabité zbraně.

A jelikož mít nabité zbraně je v Německu verboten, v důsledku úleku svého psa Siegmund přišel o zbrojní průkaz.

Siegmundova manželka je také držitelkou loveckého zbrojního průkazu, takže všechny zbraně přepsal na ni. Nezbývá než doufat, že se Barka nenaučí otevírat sejf…

Zdroj: Bild.de


Německo:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *