Zahraničí

Austrálie: konfiskace opakovacích pušek, které vypadají strašidelně

Austrálie je známým rájem hoplofobů od chvíle, kdy v roce 1996 přijala úplný zákaz samonabíjecích pušek a brokovnic a zavedla licencování držení zbraní, které neumožňuje být ozbrojen pro účely sebeobrany a výrazně omezuje přístup k pistolím. Je logické, že na trhu, kde nelze prodávat moderní sportovní pušky, vznikne poptávka alespoň po opakovacích puškách majících vzhled samonabíjecích. Pušky připomínající AR 15, ale fungující jako opakovací, vyrábí například montanská společnost Riverman.

Riverman MBR, foto: TFB.

Nyní australské úřady požadují po majitelích odevzdání těchto pušek jen proto, že “jsou vzhledově v podstatě stejné jako plně automatické zbraně“.

Problém tedy není v tom, že by zbraň byla jakkoliv technicky odlišná od jiných legálně dostupných opakovacích pušek. Prostě vypadá strašidelně a podle úřadů by mohla “v obyvatelích vyvolat dojem, že kulomety jsou běžně dostupné v místních obchodech se zbraněmi”.

Riskovat, že by se někdo mohl vylekat z pohledu na zbraň, která vypadá podobně, jako ty zakázané, úřady nechtějí. Že střelec musí natáhnout závěr před každým výstřelem stejně, jako u kterékoliv jiné opakovací pušky, úřady neberou v potaz.

Nakonec je přece logické, že úřady musí vykázat nějakou činnost, zvlášť v době, kdy je australský černý trh se zbraněmi doslova zaplaven Luty’s SMG. A legální držitelé zbraní jsou narozdíl od zločinců snadným terčem – ostatně Evropská unie v případě zákazové směrnice postupovala stejně, a mainstreamová média jí za to aplaudovala.

Tak hlavně, aby se nikdo nevylekal.

Zdroje: guns.com, Washington Examiner


Austrálie

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *