Zahraničí

Jižní Afrika: Učitelské odbory vyzývají pedagogy, aby se vyzbrojili

Učitelské odbory Jižní Afriky (EUSA) vydaly výzvu pedagogům, aby se vyzbrojili a byli připraveni čelit nárůstu násilí ve školách.

Učitelé čelící narůstající brutalitě studentů

Násilí ve školách v Jižní Africe představuje závažný problém. Více než polovina vyučujících uvádí, že čelila útoku ze strany studentů. Nejextrémnější případy zahrnují také použití střelných či chladných zbraní, včetně případů ubodání učitelů žáky.

Výzva učitelům

Předseda učitelských odborů Scelo Bhengu prohlásil, že se učitelé musí postavit nárůstu násilí v jihoafrických školách. Na rozdíl od podobných iniciativ v USA, které jsou cíleny zejména jako ochrana studentů před útoky masových vrahů, v Jižní Africe jde o snahu dát šanci bránit se učitelům před chuligány, lupiči a pachateli znásilnění.

Bhengo má za to, že stát nevěnuje ochraně učitelů dostatečnou pozornost. Kondolence, které následují po případech vražd učitelů, považuje za nedostatečnou reakci.

Předchozí výzva k přidělení policistů do škol odmítnuta

Učitelské odbory již dříve vyzvaly vládu, aby ke každé škole přidělila dva policisty. Když tato výzva vešla vniveč, přišly odbory s následujícím doporučením:

Učitelé, staňte se členy nejbližšího střeleckého klubu a následně požádejte o vydání zbrojního průkazu pro účely sebeobrany. Dokud policejní složky neumístí do vaší školy dva policisty, musíte být připraveni se bránit sami.

Odborová organizace EUSA sdružuje 21.000 jihoafrických pedagogů.

Zdroje: The South African, The Citizen

Držení a nošení zbraní pro sebeobranu v Jižní Africe

Vydávání povolení k držení a nošení zbraní pro sebeobranu je v Jižní Africe nárokové.

Legální držitelé nyní čelí snahám vlády o rozsáhlé odzbrojení, politici přitom hovoří o úplném zrušení možnosti držení zbraní pro sebeobranu. Tématu se zbrojnice.com věnuje v sérii článků v odkazech níže.


Jižní Afrika

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *