Zahraničí

Německo: Nelegálním samopalem omylem rozstřílel kamaráda

Většina legálních držitelů zbraní dobře zná čtyři základní pravidla bezpečného nakládání se zbraněmi. Jsou jednoduchá a velmi účelná:

  • 1. Všechny zbraně jsou vždy nabité.
  • 2. Drž prst mimo spoušť, dokud nechceš vystřelit.
  • 3. Nikdy nemiř na to, co nechceš zničit.
  • 4. Buď si jistý svým cílem, co je za ním a kolem něj.

Dva známí (22 a 23 let) a přítelkyně jednoho z nich chtěli 9.2.2019 vyzkoušet funkčnost nelegálního samopalu. Jelikož s ním nemohli na střelnici, vydali se do lesa kousek za německým městem Villingen.

Po vystřelení několika nábojů se dvaadvacetiletý rozhodl zbraň předat kamarádovi. Přitom si počínal v rozporu s prvním pravidlem, tedy zacházel s ní jako s vybitou. Kromě toho porušil druhé pravidlo prstem na spoušti, a aby toho nebylo málo, třetího pravidla také nedbal. Prostě všechno špatně.

Během předávání zbraně došlo v bezprostřední blízkosti k promáčknutí spouště a vystřelení dávky do břicha a hrudníku oběti.

Vyšetřování případu pokračuje, nicméně zatím vše nasvědčuje verzi o nešťastné náhodě. Jelikož se zprávy nezmiňují o obvinění z nelegálního ozbrojování, lze se domnívat, že majitelem samopalu byla právě oběť.

Až budete příště střelbu ukazovat někomu zcela neznalému zbraní, vzpomeňte si na Němce omylem rozstříleného v lese u Villingenu a věnujte patřičnou pozornost teorii a praxi bezpečného zacházení se zbraní.

Zdroj: Suedkurier


Jakým způsobem učíte bezpečné nakládání se zbraní nové zájemce o střelbu předtím, než jim dáte do ruky nabitou zbraň?


Nelegální zbraně v Německu:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *