Brügger & Thomet GL06_1
Citát dne

Citát dne – Brügger & Thomet: Naše granátomety jsou bezpečné, to francouzská policie proti lidem používá špatné projektily

Brügger & Thomet (B&T), švýcarský výrobce granátometů GL06, se následujícím způsobem vyjádřil k rozsáhlému počtu těžce zraněných a zmrzačených  osob mezi francouzskými demonstranty (Swiss Info, 27. ledna 2019):

Musíme se naprosto jednoznačně ohradit. LBD40 (GL06) spolu s náboji SIR vyráběnými Brügger & Thomet představují přesný a účinný produkt, který s sebou nese velmi malé riziko zranění. Při použití nábojů jiných výrobců dochází k snížení přesnosti a zvyšuje se riziko zranění.

Co se týče obvinění, že jsou naše zařízení nepřesná a nebezpečná, musíme se ohradit – jak jsme již uvedli – za následky a přesnost je odpovědná použitá munice. Připisovat nízkou přesnost a zvýšené riziko zranění samotnému odpalovacímu zařízení je tedy technicky nesprávné.


Francouzská policie za 4 měsíce protestů “žlutých vest” proti lidem odpálila celkem 9.200 gumových 40mm projektilů (zdroj). Těžká zranění po zásazích policejními zbraněmi (nejen gumovými projektily) utrpělo přes 100 osob.

Celý článek: Francie: Roste počet těžce zraněných demonstrantů, policie objednává další “vrhače obranných koulí”.


Francie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *