Citát dne

Citát dne – švýcarská policie: Pokud neschválíte unijní zbraňové zákazy, tak vás nedokážeme ochránit

Švýcarská federální policie v souvislosti s hrozbou vyloučení Švýcarska ze Schengenského bezhraničního prostoru v případě odmítnutí implementace směrnice EU zakazující držení některých v současnosti legálních zbraní vydala následující prohlášení:

Schengen je pro bezpečnostní složky doslova hitem. Díky Schengenu máme přístup k množství informací v [Schengenském informačním systému SIS]. Je jedno kde. Při pochůzce. V kanceláři. Na mobilu. Jedním klikem. 19.000 identifikací [osob za rok] hovoří za vše.

Pro policejní velitelství je Schengen garantem efektivní policejní spolupráce. Bez Schengenu by policie pracovala jako v časech našich dědečků.

Švýcarská policie denně provede 300.000 hledání v SIS, většinou automatizovaně při letištních kontrolách.

Zastánci odmítnutí unijních zbraňových zákazů poukazují na to, že policie bez problémů fungovala i před zapojením systému v roce 2008. Jako důležitější považují spolupráci v rámci Interpolu, a to zejména s ohledem na to, že řada států do SIS ani nevkládá potřebné informace (jako v případě pachatele útoku na vánoční trhy v Berlíně, o jehož předchozí trestní minulosti a azylové žádosti Itálie do systému žádná data nevložila).

Zdroj: BZ Basel


Podrobně: Švýcarsko: Zbraně, směrnice EU & květnové referendum – přehledné shrnutí


Implementace zbraňové směrnice

One Reply to “Citát dne – švýcarská policie: Pokud neschválíte unijní zbraňové zákazy, tak vás nedokážeme ochránit

  1. Je zajímavé, že řada multikulturních obohacovačů, kteří podřezávali a bodali lidi byla trestaná v jiném státě, dostala azyl v Německu, kde obohacovali. Jezdili si pak v klidu po Evropě a nikdo očividně o nich v systému ani nedržel záznam, ani po nich nepátral.
    Je proto otázka, jestli je ten systém na to, aby se vymáhaly pokuty za parkování nebo jiné banality, nebo aby chránil občany před zločinci.
    Tak….. my to víme, ale řada Švýcarů ještě žije v postmoderním platónském světě idejí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *