Citát dne

Citát dne – soudce Roger Benitez: K čemu vedou omezení kapacity zásobníků

Soudce Roger Benitez své rozhodnutí, kterým shledal kalifornský zákaz držení standardních zásobníků za protiústavní, uvedl popisem následujících konkrétních případů (zdroj):

Když se dva maskovaní muži vloupali do domu Susany Gonzales, byla postřelena do hrudníku. Podařilo se jí dostat do ložnice, kde našla malorážkovou pistoli svého manžela. Nejprve vyplýtvala několik nábojů na varovné výstřely a pak zbytek zásobníku vyprázdnila do jednoho útočníka. Bohužel, nyní již bez střeliva, byla opět zasažena druhým ozbrojeným útočníkem. Neměla možnost přebít ani použít druhou zbraň. Jak ona, tak i její manžel byli zasaženi dvakrát. Celkem bylo vystřeleno čtyřicet dva střel. Pachatel opustil dům, ale pak se vrátil. Přiložil zbraň k hlavě Susan Gonzales, a domáhal se klíčů k jejímu autu.

Když tři ozbrojení muži, kteří měli v rukou něco, co vypadalo jako samonabíjecí pistole, vnikli do domu osamělé ženy ve 3 hodiny a 44 minut ráno, vytočila policii. Bez úspěchu. Feng Zhu Chen, oblečená v pyžamu, držela telefon v jedné ruce, do druhé vzala pistoli a začala střílet. Vystřelila mnohokrát. Neměla možnost nést náhradní zásobník a ani by nemohla přebít, protože v levé ruce měla stále telefon, kterým se snažila dovolat policii. Jakmile bylo po střelbě, přičemž dva ozbrojení pachatelé utekli a jeden zůstal ležet mrtev na zemi, konečně se jí podařilo spojit s policií. Video, které zachytily domácí bezpečnostní kamery, je dramatické.

Matka Melinda Herman a její devítiletá dvojčata byli doma, když se k nim vloupal pachatel. S dětmi utekly do prvního patra a schovaly se do kamrlíku. Naštěstí u sebe měla revolver ráže .38. Ukázalo se, že ho bude potřebovat. Pachatel se dostal nahoru, vyrazil zamčené dveře do ložnice, vyrazil zamčené dveře do koupelny a otevřel dvířka do kamrlíku. Rodina byla zahnána do rohu bez možnosti dalšího úniku. Stál před nimi a prohlížel si ji a její děti. Matka šestkrát vystřelila, přičemž jej trefila pětkrát, čímž jí došly náboje. Přestože byl zraněn, pachatele se tím nepovedlo zneškodnit. Naštěstí se rozhodl utéct.


Celý článek: Kalifornie: Nižší federální soud shledal zákaz standardních zásobníků za protiústavní


USA:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *