Citát dne

Citát dne – O. Machow: Zvyšování chuti na sebeobranu

Oliver Machow. předseda Německé policejní unie (odborů), se následujícím způsobem vyjádřil k nárůstu počtu oprávnění k nošení maket zbraní (poplašných a plynových pistolí) v Německu (iDnes, 17.1.2019):

Takové zbraně dávají nejen falešný pocit bezpečí, ale také větší chuť k sebeobraně. Oba tyto faktory mohou vést k eskalaci současné situace a nakonec udělat z vlastníků zbraní zločince.

Oliver Machow. Foto: SWR.
Oliver Machow. Foto: SWR.

Problematice německých “malých zbrojních průkazů” a povolení k nošení zbraně pro sebeobranu se detailně věnuje článek Německo: pouze 1.951 povolení k nošení zbraně pro sebeobranu, řadě žadatelů nejsou prodlužována


Německo:

Nošení zbraně pro sebeobranu:

3 Replies to “Citát dne – O. Machow: Zvyšování chuti na sebeobranu

    1. V pripade plynovky budes mrtvy urcite tak ako tak. A kedze kriminalnici su si vedomi toho, ze v nemecku zarucene civil mat zbran nebude, tak je tu duplovana pravda. Akurat ze ten pan trepe, pretoze taky clovek nebude zlocinec, ale obet. Zial.

      1. „Určitě“ ne — plynovka je hodně špatné řešení, ale pořád je lepší, než vůbec nic. Je šance jí útočníka odstrašit; a je šance jí útočníka zastavit, byť malá. Ale ač sebemenší, je lepší, než s holýma rukama.

        S ostatním souhlas. Je to absurdní a smutné :/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *