Citát dne

Citát dne – T. Fletcher: Hlavním nepřítelem při útoku masového vraha je čas

Todd Fletcher, přispěvovatel webu PoliceOne.com, následujícím způsobem shrnul potřebu důrazu na bezprostřednost zahájení zásahu proti aktivnímu střelci, a to i v případě, kdy je zasahující policista osamocen (totéž platí pro případné zasahující civilisty):

Pokud budou policisté cvičeni k čekání na příjezd posil za účelem společného postupu, povede to k smrti a zraněním více nevinných lidí. (…) Tím hlavním nepřítelem policistů a nevinných obětí při útoku aktivního střelce je čas. Statistiky ukazují, že aktivní střelci zasáhnou nejvíce obětí během úvodních několika minut. Průměrná doba volání na policii, předání informací policistům a dojezdu policistů na místo může být pět až sedm minut.

To znamená, že máme mezi jednou a třemi minutami k nalezení a zastavení vraha. Je to závod s časem o záchranu nevinných životů. Podívejte se například na útok v základní škole v Townville – první policista na místo dorazil sedm minut po telefonátu policii.

Položte si tuto otázku: Kolik ran dokážete cíleně vystřelit během tří minut? Odpověď pravděpodobně záleží jen na tom, kolik nábojů u sebe budete mít. To stejné přitom platí i pro vrahy.

Pozn.: Pachatele v Townville zastavil ozbrojený civilista, který na místo dorazil dříve než policie (jako dobrovolný hasič se o útoku dozvěděl z vysílačky při jízdě v autě). K případu v Townville v detailu v článku: Čestná zmínka: Jamie Brock & Billy McAdams.

Zdroj: PoliceOne.com


Související:

Příklady útoků ve školách, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Příklady teroristických útoků, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Zásahy ozbrojených civilistů obecně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *