Čestná zmínka

Čestná zmínka: Ari Fuld (zastavení teroristy v Gush Etzion Junction)

Ari Fuld 16. září 2018 stál před obchodním centrem v Gush Etzion Junction jižně od Jeruzaléma, když k němu bez varování zezadu přistoupil 17letý Palestinec a začal jej bodat do zad.

Ari Fuld se obrátil a tasil svou zbraň, načež se útočník dal na útěk. Fuld jej během krátkého pronásledování třikrát zasáhl. Když útočníka zastavil, Fuld upadl na zem a nedlouho poté podlehl svým zraněním.

Ari z posledních sil hrdinně bojoval proti teroru a zabránil mnohem větší tragédii. Byl skvělým otcem čtyř dětí a zastáncem Izraele, který bojoval, aby mohl šířit pravdu o naší zemi. [Premiér Benjamin Netanyahu]

Ari Fould. Foto: Algemeiner.
Ari Fould. Foto: Algemeiner.

Pachatel byl převezen do nemocnice a je mimo ohrožení života. Před útokem si koupil ve stánku jídlo, přibližně patnáct minut posedával u parkoviště a následně si za svou první oběť náhodou vyhlédl Ariho Fulda. Ten se postaral, aby žádná další nenásledovala.

Video of attack outside Gush Etzion shopping center in the #WestBank pic.twitter.com/h6qeaQVPNb

K střelbě na pachatele se přidala také další osoba. Některé zdroje ji označují za civilistu, jiné za člena soukromé bezpečnostní služby. Všechny zdroje nicméně zastavení pachatele připisují primárně Ari Fuldovi.

Zdroje: Algemeiner, Times of Israel, Jerusalem Post


Související:


Příklady útoků v nákupních centrech a restauracích, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *