Čestná zmínka

Čestná zmínka: Mikael Gross, Tracy Bridges a Ted Besen (zastavení pachatele útoku ve škole v Grundy)

Mikael Gross (policista), Tracy Bridges (zástupce šerifa) a Ted Besen (bývalý policista) byli dne 16.1.2002 na vyučování práva na soukromé škole v Grundy, ve Virginii, když se školou rozlehla střelba, kterou zahájil 43letý nigerijský imigrant a bývalý student ze své pistole kalibru .380.

Gross a Bridges, kteří se vzájemně neznali, se oba rozeběhli pro své soukromé zbraně do auta, a následně společně pod pohrůžkou střelby pachatele donutili se vzdát. Podle některých svědectví jej následně Ted Besen znehybnil, podle jiných Besen pachatele měl již pod kontrolou v době příchodu Grosse a Bridgese.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ce/Appalachian_School_of_Law%2C_Grundy_Virginia.JPG

Appalachian School of Law. Foto: Tburgess68, Wikimedia

Než byl zastaven, stačil pachatel postřelit 6 osob, z nichž 3 nepřežily. Pachatel byl odsouzen na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění, přičemž trestu smrti unikl dohodou se státním zástupcem výměnou za spolupráci při procesu.

Zdroj: Wikipedia.


Souvislosti: Zákony Virginie zakazují vnášení jakýchkoliv zbraní do budovy školy. Porušení zákazu je trestným činem, i když má daná osoba povolení ke skrytému nošení. Proto museli všichni zákonadbalí studenti nechat zbraně v autech.

Pachatel asi o zákazu nevěděl.


Příklady útoků ve školách, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *