Domácí

Interview: Italský Youtuber zpovídá české držitele zbraní ohledně skrytého nošení (I/II)

Italský Youtuber Freetom, který se zaměřuje na otázky svobody, zveřejnil rozhovory s českými držiteli zbraní ohledně místní právní úpravy a praxe skrytého nošení.

Pozadí

V dubnu 2022 se na mne obrátil italský Youtuber, že plánuje natočit video ohledně zbraní v České republice. Zpráva byla poměrně specifická – měl zájem o rozhovory s menšinovými vlastníky zbraní. Ženami, seniory, imigranty a LGBT.

Po té, co jsem od člena italské zbraňové organizace obdržel zpětnou vazbu ohledně Tommasova zaměření, jsem vyzval čtenářky a čtenáře zbrojnice.com, aby zvážili účast v jeho projektu.

V první části dvoudílné série Freetom hovoří s dvěma ženami.

Tereza pracuje v oblasti zdravotnických přístrojů. Kromě nošení zbraně se účastní také pokročilého výcviku střelbě, včetně CQB a zásahu proti aktivním vrahům.

Elen (doprovázená manželem) je učitelkou angličtiny a fotografkou. Z “bezzbraňové” Anglie si odnesla otřesné zážitky s kriminálním násilím. Nyní, po návratu do své vlasti, nejenže nosí pistoli, ale má i zkušenosti s tím, jak po ní sáhnout v situacích bezprostředního ohrožení. Naštěstí, podobně jako naprostá většina držitelů zbraní, z ní ještě nemusela skutečně střílet.

Aktualizace 9.10.2022: Autor do videa nově doplnil také anglické titulky. Díky tomu si můžete zapnout robotický překlad a video sledovat s českými titulky.


Zbraně v České republice

Současnost

Historie

Budoucí legislativa

Praktické

Rozhovory

One Reply to “Interview: Italský Youtuber zpovídá české držitele zbraní ohledně skrytého nošení (I/II)

  1. ” Ženami, seniory, imigranty a LGBT”
    Je zajímavé, v jakých kategoriích tihle lidé uvažují, a to ten týpek bude asi patřit mezi ty rozumnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *