Citát dne

Citát dne – G. Joubert: Když už nedokážete teroristy zastavit, tak občanům alespoň neberte šanci se bránit

Gideon Joubert, zakladatel jihoafrického spolku držitelů zbraní Paratus, se následujícím způsobem vyjádřil k omezování civilního držení zbraní v souvislosti s teroristickými útoky (Paratus, 24.4.2019):


Související: J. Bougrab: Charbovu žádost o povolení k nošení zbraně zamítli, spal ve strachu s nožem u postele


Z respektu k obětem jsem se doposud nevyjadřoval k velikonočnímu útoku na Šrí Lance, kde bylo 359 křesťanů zavražděno a více než 500 zraněno islámskými extrémisty.

Nechci zneužívat tragédie nevinných, abych podpořil svůj argument.

Extrémní rozpor v přístupu k tomu, co se stalo na Šrí Lance a na Novém Zélandu, mi ale nedovoluje se nevyjádřit.

Na Novém Zélandu bylo zavražděno 50 muslimů samozvaným bělošským extrémistou za použití pušky. Zélandská vláda a mainstreamová média okamžitě vinila zbraně a potažmo také držitele zbraní za tento masakr. Okamžitou reakcí byly zákazy zbraní a extrémní legislativní omezení. Policie konfiskovala zbraně zákonadbalým občanům.

Je ironií, že novozélandské zákony znemožňující sebeobranu zajistily, že nikdo z osob v mešitě nemohl střílet zpátky a bránit se. Byl to zákon, který zajistil, že místo bude terčem s bezbrannými oběťmi. To je hanebné a zločinné.

Ve srovnání s tím byly útoky na Šrí Lance vedeny bombami, ne zbraněmi. Počet obětí je několikanásobně horší ve srovnání s Christchurch. Přesto média a politici nevolají po zákazech bomb a terorismu. Možná proto, že je to už nyní nelegální?

Násilí, vraždění, netolerance a extrémismus jsou součástmi lidské podstaty. Nepředstavují prvek věcí nebo nástrojů. Ani jeden teroristický útok nebyl zastaven zákonem zakazujícím náčiní teroristů. Teroristé, vrazi a další zločinci si vždy najdou cestu.

Vždy si cestu našli.

Našli si cestu, jak dostat AK47 a výbušniny do Francie a Belgie. Našli si cestu jak dostat zbraně a ruční granáty do Švédska. Je smutné, že na to stále musím poukazovat.

Zbraně nezavraždily muslimy na Novém Zélandu. Bomby nezavraždily křesťany na Šrí Lance. Udělali to teroristé.

Zastavte teroristy. A pokud nedokážete zastavit teroristy, přinejmenším se alespoň vyhněte odzbrojování svých občanů. Protože pokud vláda teroristy nedokáže zastavit, pak to bude na nás občanech, až si pro nás přijdou.

(Související odkazy doplněny zbrojnice.com)


Nový Zéland

Příklady zásahů ozbrojených civilistů:

Příklady teroristických útoků, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Příklady útoků ve školách, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Příklady útoků v kostelech, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Příklady útoků v nákupních centrech, restauracích a jiných veřejných místech, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Příklady zásahů ozbrojených civilistů k záchraně členů bezpečnostních složek:

3 Replies to “Citát dne – G. Joubert: Když už nedokážete teroristy zastavit, tak občanům alespoň neberte šanci se bránit

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *