Čestná zmínka

Čestná zmínka: April Adamson (záchrana policisty Randy Harknesse)

April Adamson 5. prosince 2017 během čerpání benzínu seděla ve svém voze v Dawson County, Georgia, když si všimla jak nedaleko od ní neznámý muž napadl policistu. Okamžitě vytočila číslo na policii, nicméně situace se vyostřila rychleji, než se stačila dočkat spojení s operátorem.

Policista ležel na zemi a snažil se krýt před údery pachatele. Ten se mezitím oběma rukama zmocnil policistovy zbraně, a snažil se ji vytrhnout z bezpečnostního pouzdra.

April se natáhla do přihrádky u spolujezdce, vytáhla pistoli, a vystřelila varovný výstřel do trávy. Zatímco pachatel se rozeběhl skrz silnici, tak April za ním poslala další dvě střely, přičemž minimálně jednou ho trefila:

Když jsem viděla, jak strašně zmlátil policistu, tak mi bylo jasné, že bude chtít ublížit i někomu dalšímu, a to jsem nemohla připustit.

Zatímco Adamson začala poskytovat první pomoc policistovi, tak pachatel doběhl na přilehlé parkoviště u McDonalds, kde napadl 75letou ženu. Té řekl, že ji zabije, a praštil ji do obličeje.

Následně pachatele srazili dva muži, kteří jej drželi na zemi do příjezdu policie.

Než byl zastaven, stačil pachatel zranit dvě osoby. Po převozu do nemocnice byl obviněn z ublížení na zdraví a pokusu o vraždu.

Sgt. Randy Harkness and April Adamson. Foto: AJC.com
Sgt. Randy Harkness and April Adamson. Foto: AJC.com

Napadený policista sgt. Randy Harkness pachatele viděl u silnice, a ze soucitu mu nabídl svezení k čerpací stanici. Pachatel jej napadl ve chvíli, kdy policista v peněžence hledal peníze, které mu chtěl dát na přilepšenou.


Další příklady zásahů ozbrojených civilistů k záchraně členů bezpečnostních složek:


Zdroje: AJC, Fox 5 Atlanta,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *