Citát dne

Citát dne – šerif R. Clark: zářný příklad, proč mít zbraň

Šerif Rick Clark z města Columbia v Jižní Karolíně následujícím způsobem okomentoval případ Bruce McLaughlina Jr., který utekl z vězení a ve své oranžové vězeňské kombinéze s nožem v ruce vyrazil dveře do domu nejmenované ženy, která ho bezprostředně po té střelila do hlavy:

Byl to opravdu velký chlap. Kdyby neměla zbraň, ani nechci domýšlet, co by se stalo. Obejmul jsem ji a pověděl jí, že jsem na ni hrdý.

Toto je zářný příklad, proč je důležité mít zbraň a umět ji použít.

Pickens County Sheriff Rick Clark. Foto: CBS News.
Pickens County Sheriff Rick Clark. Foto: CBS News.

McLaughlin spolu s dalším vězněm přemohli a brutálně zmlátili dva členy vězeňské ostrahy. Následně se z vězení vydali každý opačným směrem. McLaughlin se pokusil dostat do domu své oběti přibližně ve stejnou chvíli, kdy v jiné části města policisté zatýkali druhého uprchlíka.

Dozorcům zmláceným a zamčeným za mřížemi pomohli ostatní vězni, kterým se také podařilo rozbít okno a následně zalarmovat úřad šerifa.

Šerif Clark řekl, že nechce předjímat závěry vyšetřování, nicméně předběžně vše nasvědčuje tomu, že napadená žena zbraň použila v souladu se zákonem.

Zdroj: KDVR.com


Napadená byla v době útoku v domě sama. Dříve prošla tréninkem v souvislosti se získáním povolení ke skrytému nošení zbraně.


Jižní Karolína

Jižní Karolína zavedla nárokové vydávání povolení ke skrytému nošení zbraně v roce 1996. V současnosti zde má povolení k nošení zbraně 7,8% dospělé populace, tedy přibližně trojnásobek oproti České republice.

Přesné podmínky pro získání povolení ke skrytému nošení zbraně v Jižní Karolíně si můžete přečíst zde.


Související:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *