Čestná zmínka

Čestná zmínka: Wesley Mattox (zastavení pachatele útoku v Pike National Forest)

Wesley Mattox a jeho žena 2.7.2018 kempovali ve svém obytném voze v Pike National Forest, Colorado, když se po lesní cestě přiřítala modrá mazda, jejíž řidič na Mattoxe namířil pušku a začal křičet, že po něm “jde policie” a přikázal, aby mu donesl vodu.

Mattox došel do obytného vozu, dal ženě do ruky pistoli a řekl jí, aby se kryla za vozem. Sám si vzal AR 15 a míříc na řidiče se vzdaloval od obytného vozu, aby řidič případně nestřílel směrem, kde se skrývala jeho žena. Zakřičel na řidiče, aby odhodil zbraň. Ten ale šlápl na plyn a za jízdy střílel po Mattoxovi, který palbu opětoval, dokud vozidlo nenarazilo do stromu.

Protože Mattoxovi došly náboje, doběhl si do obytného vozu pro svou další nabitou AR 15, a následně se kryl za stromem míříc na nabouraný vůz do příjezdu policie.


Vůz, se kterým pachatel dojel k Mattoxovi, předtím uloupil jinému řidiči. Během jízdy střílel po autech a lidech, které zrovna potkal. Než byl zastaven, tak naštěstí nestačil žádnou osobu zasáhnout; policie nicméně jeho jednání vyhodnotila jako pokus o šestinásobnou vraždu.

Pachatel byl opakovaně zasažen do horních končetin a tváře.

Zdroj: KOAA News 5


Příklady útoků v nákupních centrech, restauracích a jiných veřejných místech, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Příklady teroristických útoků, při nichž proti pachatelům zasáhli ozbrojení civilisté:

Zásahy ozbrojených civilistů obecně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *